cast
مدیر سایت

آموزش کد ارتفاعی اتوماتیک در نرم افزار اتوکد

مدیر سایت
08 دی 1399
3325
2
متن آموزش


ترسیم ترازهای ارتفاعی در نماها و برش هایی که از ساختمان در نرم افزار اتوکد رسم کرده ایم، کاری بسیار زمان بر است که باید با بالاترین دقت انجام شود زیرا بعداً پیمانکارها و عوامل اجرایی ساختمان به این نقشه ها برای ساخت ساختمان استناد می کنند و بر مبنای این کدهای ارتفاعی، ارتفاع هر طبقه و ارتفاع کل ساختمان و ... را پیاده سازی و اجرا می کنند. بنابراین ترسیم و نوشتن آن ها در نقشه ها از اهمیت بسیار زیادی برخورداری است.

با استفاده از پلاگین لول ست در نرم افزار اتوکد، می توانیم این کار را به صورت پارامتریک انجام دهیم. یعنی ابتدا تنظیمات مورد نظرمان را برای ترازهای ارتفاعی و نمادهای آن انجام داده و سپس با یک کلیک، آن را در جای مناسب خود قرار می دهیم. نکته ی مهم و قابل توجه در این پلاگین این است که با تغییر ارتفاع این کدهای ارتفاعی، ارتفاع نوشته شده روی آن ها به صورت خودکار و اتوماتیک تغییر پیدا می کند در صورتی که اگر به صورت دستی آن ها را نوشته باشیم، با هر تغییر ارتفاع مجبوریم که تراز ارتفاعی آن ها را نیز تغییر دهیم. 

آموزش تخصصی اتوکد: پکیج آموزش جامع اتوکد 

برای نصب پلاگین Level Set در نرم افزار اتوکد، ابتدا آن را از طریق لینک زیر دانلود کرده و سپس آن را با کلیک بر روی گزینه Install Now نصب کنید. در زمان نصب این پلاگین، اتوکد شما حتماً بسته باشد. بلافاصله بعد از نصب، می توانید نرم افزار اتوکد خود را اجرا کرده و از این پلاگین که در منوی Add-ins قرار گرفته، استفاده کنید. این پلاگین از نسخه 2018 اتوکد به بالا قابل نصب است:

دانلود پلاگین Level Set برای اتوکد

حتماً این آموزش رایگان اتوکد را برای دوستان خود ارسال کنید. 

کارت تکلا استراکچرز
کارت رویت
کارت تری دی مکس
کارت اتوکد

دوره های رایگان مشابه

معماری
برای شماره گذاری فضاها به صورت اتوماتیک و خودکار در نرم افزار اتوکد از...
معماری
در این آموزش رایگان ویدیویی، نحوه مدلسازی مقبره ابن سینا را در نرم افز...
معماری
در این آموزش رایگان ویدیویی با کمک اسکریپت Grid Line پلان خود را با با...
معماری
برای ساخت انیمیشن دو بعدی در نرم افزار اتوکد از پلاگین history کمک می...
کاربر عزیز نظر خود را درباره ی دوره ی آموزشی بالا برای ما بنویسید.

مجتبی فرهزادی Guest User
07 مهر 1400 - ساعت 15:01
پاسخ

سلام. ممنون از ویدیو آموزنده تون. لطفا درباره کد ارتفاعی در برش هم توضیح بدین. تشکر

مدیر سایت Apademy Admin
مدیر

سلام وقت بخیر، خواهش می کنم. با کمک همین آموزش بالا میتونید کد ارتفاعی را به صورت اتوماتیک یا خودکار تنظیم و جانمایی کنید. ولی اگر منظورتون آموزش درباره مفهوم خود کد ارتفاعی و روش های جانمایی اصولیش هست، حتماً در آموزش های رایگان بعدی بهش می پردازیم.