cast
podcasts

نرم افزار Tekla Structures 2019

مدیر سایت
25 شهریور 1398
94
توضیحات این نرم افزار
نرم افزار Tekla Structures 2019

  رمز فایل : apademy.com   

توضیحات

Tekla Structures با نام قبلی Xsteel ، نرم افزار قدرتمند BIM (مخفف Building information modeling و به‌معنی مدل سازی اطلاعات ساختمان) برای مهندسین عمران، پیمان کاران است. محیطی که این نرم افزار برای کاربران فراهم می‌کند که توسط آن می توان مدل های سه بعدی را کشید و نقشه دو بعدی را از آنها استخراج کرد. مدل های ساخته شده توسط این نرم افزار اطلاعات دقیق و قابل اطمینانی که برای ساخت یک سیستم اطلاعاتی ساختمان مناسب مورد نیاز است را ارائه میکند. با استفاده از این نرم افزار گردش کار بسیار روان‌تری در شرکت خود تجربه خواهید کرد. تکلا استراکچرز با همه مواد سازگار است و با آن میتوان پیچیده ترین ساختمان ها را ساخت؛ محدودیت های این نرم افزار را شم مشخص می کنید.

کاربران، تکلا استراکچرز را برای ساخت استادیوم ها، سکو های نفتی، نیروگاه ها و کارخانه ها، ساختمان های مسکونی، پل ها و برج ها به کار می گیرند. با استفاده از تکلا استراکچر می توان هر ماده ای برای ساختمان بکار ببرد و یا حتی از چند ماده برای یک ساختمان استفاده کنید. نرم افزار می تواند با تحلیل های مختلفی به بررسی پروژه بپردازد. علاوه بر این می تواند با A&D تبادل فایل با فرمت های شناخته شده ای همچون SDNF,CIS/2,IFC داشته باشد. از مزایای ارتباط با A&D می توان به هماهنگی و شبیه سازی مدل، نقشه ها و گزارش ها و مدیریت بهینه تغییرات اشاره کرد که درنتیجه آن مهندسین و طراح می توانند هم زمان روی یک طرح کار کنند.

Tekla Structures داری بیش از 30 محیط کاری مختلف است و از 14 زبان مختلف پشتیبانی می کند که استفاده از نرم افزار را برای تمام نقاط جهان ممکن کرده است.

امکانات و ویژگی‌های نرم‌افزار Tekla Structures :

– استفاده از یک حلگر، تنظیمات و محیط های مختلف: تکلا استراکچرز یک نرم افزار با یک حلگر است که با قابلیت تنظیمی که دارد با نیاز های مختلف کاربر تطبیق پیدا کند.

– روش باز برای سیستم اطلاعاتی ساختمان: در حالیکه Tekla Structures یک روش باز به BIM دارد، شما می توانید از راه حل های دیگر شرکت ها استفاده کنید و آن ها را در Tekla بهبود بخشید. گسترش و بهبود عمکلرد Tekla به وسیله TeklaOpenAPI به راحتی امکان پذیر است.

– هم خوانی با بقیه نرم افزار ها بخاطر OpenIBMApproach

– مدل سازی همه مواد

– مدیریت بزرگترین و پیچیده ترین ساختمان ها

– ساخت مدل های قابل ساخت و دقیق

– انتقال اطلاعات از طراحی و جزئی سازی به محل احداث

–  نقشه کشی و شبیه‌سازی انواع سازه‌ها

– پشتیبانی از فرمت‌های DWG و DGN

– سازگاری و یک‌پارچگی با نرم‌افزارهای مختلف مدیریت ساختمان و ارتباط با برنامه‌های مدیریت پروژه جهت گردش کار روان‌تر

و…

نکات:

– نرم افزار StruCad توسط Tekla خریداری شده است و امکانات آن در این نرم افزار اضافه شده است.